Türkiye’nin En Güzel 20 Sahili

Deniz, herkese aynı anlamı ifade etmez. Kıyı şeridinde doğup büyüyen insanlar için vazgeçilmez bir tutkuyken, orta Anadolu da yaşayan insanlar için aynı önemi arz etmeyebilir. Denizi sevmeme durumu mümkündür ama sahillere kimse hayır diyemez. Denizin varlığına anlam katıp, sıcak günlerde insanların denizden gelen esinti eşliğinde keyifli anlar yaşayıp rahatlamasını sağlamaksa sahilin görevleri arasındadır.

Olympos Sahili
Antalya yaz aylarında rahatlamak isteyen herkese kapılarını açan, lüks fiyatların yanında uygun fiyata da sahip otellere sahip olan bir yer. Olympos ise Karayiplere nazire yapan güzelliğe ve sahile sahip.


Alanya Sahili
Antalya’nın bir başka tatil bölgesi de Alanyadır. Akdeniz İklimi’nin bütün güzelliklerinden faydalanıp, günümüz de yapılması gereken ekstra çalışmaları da gerçekleştirerek oluşturulan sahiliyle sıcaktan bunalan insanların kaçtığı güzide bir köşe olarak tatilcileri beklemektedir.

İzmir Kordon
Denize paralel caddelerden oluşan Kordon İzmir’in simge yerlerindendir. Özellikle eski hali dillere destan bir güzelliğe sahip olan Kordon hala çekiciliğini kaybetmeyen yerlerdendir.

Alsancak Sahili
Özellikle gençlerin tercih ettiği Alsancak semtinin en güzel yerlerinden biri de sahildir. Sıcaklığın dayanılmaz noktalara ulaştığı zamanlarda serinlemek ve deniz kokusu eşliğinde huzuru bulmak için tercih edilebilir.

Akçakoca Sahili
Denizin sert rüzgârlar eşliğinde kıyılara vurduğu Akçakoca Sahilinde köy yaşamı ve otantik bir hava yakalanabilir. Gürültüden ve şehrin kirliliğinden şikâyet edenlerin mutlaka gidip görmesi gereken bir yerdir.

Bodrum Sahili
Havaların ısındığı günlerde magazin basınının en önemli gündemi Bodrumda kimin nerede ne yaptığıdır. Eşsiz güzelliği doğal alanları ve sosyal hayatın tam içinde yer almak isteyen insanların tercih etmesi gereken hareketli ve canlı bir yerdir.

Ereğli Sahili
Zonguldak’a 30 km uzaklıktaki Ereğli ilçesini güzel yapan şey tabi ki meşhur sahilidir. Özellikle yaz aylarında kalabalık insan kitlelerinin akın ettiği ve gece geç saatlere kadar gezilebilen bir yerdir. Yaz aylarında yapılan Çilek festivaliyle sahilin önemi daha da artmaktadır.

Üsküdar Sahili
İstanbul’un simge yerlerinden olan Üsküdar özellikle âşıkların buluşma yeri olarak nam salmıştır. Kız kulesini gören yerlerinin olması ve tarihin izlerini siluetinde taşıyor olması Üsküdar Sahilini güzel kılmaktadır.

Bartın Sahili
Karadeniz Bölgesinin küçük ama yaşanılır şehri Bartın yaşayan insanların rahatı için oluşturulmuş genişliği ideal olan sahiliyle yaz kış dinlemeden gezilmeyi hak eden bir yerdir.

Sinop Sahili
Doğal limana sahip Sinop, doğanın en yeşilini ve rüzgârların en sertini bünyesinde barındırmasının yanında, sahip olduğu falezlerle manzaranın tadını8 çıkarmak için bulunabilecek en güzel yerlerdendir.

Çeşme Sahili
Tıpkı Bodrum gibi Çeşme Sahili de ünlü akınına uğrayan yerlerdendir. Özellikle son 10 yılda iyice popüler olan Çeşme, özellikle orta sınıf olarak tabir edilen insanlarında gidebileceği yerlerdendir. Sahili doğal güzellik olarak tanımlanabilecek yerler arasındadır.

Trabzon Sahili
Karadeniz denildiğinde akla gelen ilk yer kesinlikle Trabzon’dur. El değmemiş doğa harikaları ve kültürel yapısıyla Karadeniz’in incisi olarak adlandırsak yeridir. Trabzon Sahili kalabalığı kaldırabilecek kadar geniş, gezilip keyif alınacak kadar güzeldir.

Mersin Sahili
Akdeniz bölgesinde bulunan Mersinde birbirinden farklı etnik kökene sahip insanlar bir arada yaşamaktadır. Hepsi de huzur ve huşu içersinde Mersin sahilini kullanır. Sahilin en önemli özelliği ise Mersine özel tantunicilerin köşelere serpiştirdikleri tezgâhlarıyla çalışmalarıdır.

Gemlik Sahili
Marmara bölgesinde yer almasına rağmen merkezinde deniz bulunmayan Bursa, deniz ve özgürlük hissini Gemlik sahilinde giderebilir. Çok kalabalık bir yer olmayan Gemlik, sade ve sessiz yapısıyla ilgi çekmeye devam etmektedir.

Samsun Sahili
Samsun Karadeniz’in ortasına konuşlanmış, güzelliği şüphe gerektirmez yerlerdendir. Ülkemizin en uzun sahillerinden birine sahip olduğunu ve Atakum Sahili’nin meşhur olduğunu da belirtmemiz gerekir.

İzmit Sahili
Kocaeli’nin ilçesi olan İzmit merkez ilçe olmanın avantajıyla güzelliklere yatırım yapmıştır. Seka park hem denizi hem de temizliği ile güzel sınıfına giren sahillerdendir. Ayrıca Seka Park’ta bulunan eski fabrikalar dizi platosu haline getirilmiştir. Hem istihdam sağlanmış hem de tarihi dizi setleri vatandaşların ilgisini çekmiştir. Ayrıca cüzi rakamlara sunulan bisiklet hizmetiyle, sahilde turlamak da keyiflerinizi yerine getirebilir.

Yalova Sahili
Çevresi ağaçlarla çevrilmiş ve insana kendini Güney Amerika ülkesinde dolanıyormuş hissiyatını veren sahiliyle Yalova, küçük ama mutlu olarak adlandırabileceğimiz yerlerdendir.

Karşıyaka Sahili
İzmir’in bir başka güzel ilçesi de tabi ki Karşıyakadır. Denizin hafif hafif teninizi okşadığı ve genç nüfusun akın ettiği Karşıyaka, sahiliyle göz kamaştırmaktadır.

Marmaris Sahili
İskele’ye demirlemiş teknelerin isimlerini okuyarak ilerlediğiniz Marmaris Sahilinde denizin ve Kalabalığın eşliğinde yürüyüp midye yemenin keyfine vararak akşamı etmek çok kolaydır. Kalabalığın eksik olmadığı Marmaris’te bulunmak ve sahilin tadını çıkarmak herkese iyi gelecektir.

Aydın Sahili
Şehir olarak kalabalık olmayan Aydın, sahilinde de aynı istikrarı her zaman sağlamıştır. Mutlu azınlıktan olmak ve güzel vakit geçirmek istiyorsanız Aydın’ı ziyaret etmeniz kendi yararınıza olacaktır.

We will be happy to hear your thoughts

      Leave a reply

      Uzmanin