Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

İsteğe bağlı olarak yaptırılan tamamlayıcı sağlık sigortası, özel sağlık sigortasına sahip olanlara ek hizmetler sunan bir uygulamadır. Sosyal Güvenlik Kurumu’nun(SGK) 2012’de yaptığı düzenlemeyle hayata geçirilen bu uygulama, kişilerin daha rahat ve sürdürülebilir sağlık hizmetleri almalarını sağlar.

Sağlık sigortası kapsamında karşılanmayan veya kısmen karşılanan sağlık masraflarının bir kısmının daha kuruma yansıtılmasını mümkün kılan tamamlayıcı uygulama; aynı zamanda, sigortanın sağladığı şartlardan daha yüksek standartlarda sağlık hizmeti almak isteyenlere de bazı imkânlar sunar.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Teklifi

Bu uygulama, finansmanı SGK tarafından sağlanmayan estetik operasyonların, akupunktur gibi müdahalelerin, hastanın konaklama masraflarının ve ilave ücretlerin de karşılanmasına olanak sağlar. Bunların yanı sıra doğum teminatı, hamilelik ve tüp bebek ile ilgili masraflar da isteğe ve şirketin verdiği hizmetlere bağlı olarak, tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamına girebilir.

Tamamlayıcı sağlık sigortası teminatları, sigortanın başlangıç tarihinden sonra gerçekleşen rahatsızlıklar için hem ayakta, hem de yataklı tedavileri kapsar. Belirtilmiş olan ayakta tedavi teminatına göre, sigorta poliçesinin özelliklerine bağlı olarak sigortalılar, yıl içerisinde sadece sınırlı sayıda hizmet alabilir. SGK’nın belirlediği başka bir şarta göre de yine ayakta tedavi hizmeti alırken, muayene ve tanı gibi tüm aşamaların aynı kurumda yapılması gerekir.

Eğer siz de sigortanızın sunduğu hizmetlerin kapsamını veya kalitesini artırmak istiyorsanız, bu uygulamadan yararlanmak için internet üzerinden veya acentelerden tamamlayıcı sağlık sigortası fiyatlarını öğrenebilir ve başvuru yapabilirsiniz.

Sigortaladim.com

%20 İndirimli sigortanın adresi

Unico Sigorta

İndirimli sigorta yapmanın tam zamanı

Uzmanin