Sağlık Sigortası

Özel sağlık sigortası, olası bir kaza veya tedavi gerektiren hastalık sonucunda, yatarak ya da ayakta tedavi masraflarını karşılamayı taahhüt eden bir sigorta çeşididir. Özel sağlık sigortası kişiye özel olan ve zorunlu olmayan bir sigorta türüdür. Buna bağlı olarak sigorta poliçesinde yer alan teminatlar çerçevesinde sigortalıyı, oluşabilecek risklere karşı koruyarak çeşitli özel sağlık kuruluşlarından ücretsiz veya çok az meblağlarda ücret ödeyerek hizmet alma şansı sunar.

Özel sağlık sigortası, ayakta tedavilerde muayene, fizik tedavi, tahlil, röntgen, EKG ve ilaç masrafları gibi poliçede yer alan bir takım giderleri karşılar. Yatarak tedavilerde ise eğer sigorta anlaşmasında farklı bir şekilde düzenlenmemişse, hastanede kalmayı gerektiren tedavileri, ameliyatları, radyoterapi ve kemoterapi gibi tedavilerin masraflarını karşılar.

Özel sağlık sigortası, sigortalılar için poliçe kapsamında yer alan hastalık ve kaza gibi durumlarda, diledikleri yurtiçi veya yurtdışı hastanelerinden birini ve tedavi olmak istedikleri doktoru seçebilme şansını tanır.

Özel sağlık sigortası sayesinde bedeli yüksek olan kaliteli bir sağlık hizmetine ek bir ücret ödemeden sahip olabilirsiniz.

Unico Sigorta

İndirimli sigorta yapmanın tam zamanı

Sigortaladim.com

%20 İndirimli sigortanın adresi

Sağlık Sigortası Fiyatları

En önemli önceliğimiz olan sağlığımıza iyi bakmak tüm hayat kalitemizi etkiler. Sağlığımız yerinde olmadığı zaman elimizde olan hiçbir şeyin önemi kalmaz. Bu sebeple en iyi bakmamız gereken şey odur. Yaşamın akışı içerisinde görünmez kazalarla veya beklenmedik hastalıklarla karşılaşabiliriz. Böyle durumlarda psikolojik olarak üstesinden gelmeye çalışırken bir yandan da tedavi masraflarını düşünmek oldukça zorlayıcıdır.

Özel sağlık sigortası dahilinde küçük primler ödeyerek, ihtiyaç anında büyük meblağlı sağlık masraflarınızı ek ücret ödemeden karşılayabilirsiniz.

Sağlık sigortası fiyatları poliçenizin kapsamına, teminatına, limitine ve de tercih etmiş olduğunuz sigorta şirketine göre değişebilmektedir. Bunun yanı sıra sağlık sigortası fiyatlarına etki eden bir diğer eleman ise kişinin sağlık bilgileridir. Şayet büyük bir hastalık atlattıysanız ya da ailenizde kalıtsal bir rahatsızlık var ise sigorta için ödemeniz gereken fiyat daha yüksek olacaktır. Bunlara ek olarak sağlık sigortası fiyatlarını etkileyen faktörlere sigortalanacak kişinin cinsiyeti ve yaşı, alkol ve sigara kullanma durumu, kilosu ve boyu gibi kriterler de eklenebilir.

Yapılan her sağlık sigortasının şartları birbirinden farklı olabilir. İhtiyaçlarınız doğrultusunda bir sigorta poliçesi satın alarak, ödediğiniz sigorta primlerinin karşılığını tam olarak alabilirsiniz.

Uzmanin