Otobüs Bileti

Seyahatlerde en sık kullanılan ulaşım araçlarından biri de otobüstür. Bazıları bilhassa uzun otobüs yolculuklarından çok keyif aldıkları için, kimi zaman son dakika yolculuklarında başka bir ulaşım yolu bulamadıkları için, bazen daha uygun bilet alabilme seçeneği sunulduğu için bazen de uçakla seyahat etmek istemeyen (özellikle yükseklik ve uçak korkusu olan) kişiler için sıklıkla tercih edilen bir ulaşım seçeneğidir.

Bazı kişilere otobüs yolculuğu, zihnini toplamak, kitap okumak ve kendi ile baş başa uzun sürekli bir zaman geçirmek anlamına gelir ve bu yolculukla onlar için adeta bir keyiftir.

Otobüs bileti satın almadan önce elbette hangi ulaşım firmasını kullanacağınıza karar vermelisiniz. Bu tercihinizi konfor, fiyat ve terminal sonrasında verilen servis gibi imkanları gözden geçirerek yapabilirsiniz.

Neredennereye.com

En ucuz otobüs bileti için

Otobüs bileti satın almadan önce elbette hangi ulaşım firmasını kullanacağınıza karar vermelisiniz. Bu tercihinizi konfor, fiyat ve terminal sonrasında verilen servis gibi imkanları gözden geçirerek yapabilirsiniz.

Tüm ulaşım araçlarına uğrayan teknoloji elbette otobüs firmalarını da es geçmemiş ve daha rahat yolculuk yapılabilmesi için zamanla düzenlemeler sağlanmıştır. Şimdilerde birçok otobüs firması rahat koltukları olan, yolculuk esnasında misafirlerinin sıkılmaması için televizyon seçeneğinin yanında çeşitli filmler, müzik kanalları, belgesel kanalları ve oyunlar barındıran ekranlar bulunan araçları kullanmaktadır.

Ayrıca firmalar otobüs içi ikramlar ile yolculuğunuzu daha keyifli hale getirmek için ellerinden geleni yapıyorlar.

Otobüs  yolculuğunun en güzel yanlarından biri ise biletinizi seçerken koltuğunuzu da ayırabilirsiniz. Böylelikle dilerseniz cam kenarı bir koltukta ve ön sıralar yolculuğunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Yani otobüsün hangi yönünden hangi manzarayı izleyerek seyahat edebileceğiniz tamamen size kalmış bir seçim.

Ucuz Otobüs Bileti

Otobüs yolculukları diğer ulaşım araçlarına nazaran daha uygun fiyatlıdır. Ancak genel olarak bir firmanın aynı lokasyonlar arası yaptığı yolculuklar için belirlediği bilet fiyatları sabittir. Günler ve yolculuğun gerçekleşeceği saatler bu fiyatları etkilemez. Bu sebeple kimi zaman erken alınan biletler ile uçakla seyahat etmek daha ucuza gelebilir. Fakat otobüs biletlerinin sabit fiyatlı olması son dakika kararlaştırılan seyahatler için büyük bir mali rahatlık sağlar.

Otobüs bileti fiyatlarının çok değişken olmaması ucuz otobüs bileti bulunamayacağı anlamına gelmiyor elbette. Her ulaşım aracında olduğu gibi otobüs firmaları arasında da tatlı bir rekabet vardır ve bu en çok yolcuların işine yarar. Özellikle bayram, yılbaşı, Anneler Günü, Babalar Günü gibi bir takım özel günlerde firmalar indirimli biletler satabilmektedir. Ancak bu bahsi geçen ucuz otobüs biletleri çoğu zaman çift yönlü yolculuklarda geçerlidir. Yani bir firma gidiş biletini sabit fiyattan size sunarken dönüş biletini 5- 10 TL gibi bir sembolik ücrete satabilir veya hediye edebilir.

Otobüs firmaları arasında da yolculuk için sunulan bilet fiyatları değişken olabilir. Bu sebeple ucuz otobüs bileti almak için firmaların bilet fiyatlarını kıyaslamalısınız. Aynı zamanda bazı firmalar daha konforlu yolculuk sundukları özel araçlarını farklı fiyatlandırmalarla sunarlar. Standart bir otobüsü tercih etmeniz de daha ucuz otobüs bileti almanızı sağlayacaktır. Ayrıca internet üzerinden otobüs bileti satışı yapan firmalar, online satışlarda indirim uygulayabilmektedir.

Uzmanin