Liposuction

Liposuction, halk arasında yağ aldırma olarak da bilinen, vücudun belli bölgelerine uygulanarak bölgesel olarak yağların alındığı bir cerrahi işlemdir. Liposuction bir kilo verme yöntemi değildir. Genellikle vücutta sporla ve diyet ile sonuç alınamayan bölgelere uygulanan, yağların yok olması sonucunda bölgesel olarak incelme sağlanan bir operasyondur.

Liposuction yaptırmak isteyen kişilerin tıbbi geçmişleri oldukça önemlidir. Kalıcı bir rahatsızlığa sahip olan kişilerin doktorlarının onayını almadan bu operasyona karar vermeleri ciddi sorunlara yol açabilir. Aynı zamanda yaşı ilerlemiş olan kişilerin bu operasyon sonucunda sarkan bölgeleri olacağını ve daha estetik bir görünüm için gerdirme operasyonu da geçirmeleri gerektiğini bilmeleri gerekir.

Teknoloji ilerledikçe yöntemleri de çeşitlenen bu işlem esnasında, mümkün olduğunca ameliyat izlerinin kalmayacağı veya sık görünmeyeceği yerlerden vakumlama yapılarak daha estetik sonuçlar alınır. Bu işlem yalnızca kadınların yaptırdığı bir uygulama değildir. Tedavinin ortalama 1/4’ünü erkek hastalar oluşturmaktadır. Liposuction uygulamasının yapılabileceği bölgeler kadınlarda ve erkeklerde farklılık gösterir. Kadınlar ve erkeklerde ortak uygulama alanları genellikle çene, boyun, karın ve göğüstür. Bunlara ek olarak kadın hastalar kalça, diz, kol ve yanakları için de liposuction uygulaması yapılmaktadır.

Yağ Aldırma Fiyatları

Liposuction ameliyatı en sık tercih edilen estetik ameliyatlar arasındadır. Herkese yapılan uygulama aynı olmayacağı gibi, fiyatlar da değişkenlik gösterebilmektedir. Yağ aldırma fiyatları genel olarak kişinin ameliyat gerçekleşecek bölgesine ve bu bölgeden alınacak yağ miktarına göre değişmektedir. Aynı şekilde ameliyatın olunacağı il ve doktor da bu fiyatlar üzerinde belirleyici etken oluşturmaktadırlar.

Yağ aldırma ameliyatına giren kişiler genellikle tek bir bölgeye müdahale ettirmezler. Boyun için bir operasyon gerçekleştirilirken çene altında oluşan yağların da alınmasını isterler. Bu ve bunun gibi, uygulanacak bölgelerin sayısı, alınacak parçaların miktarı, kişinin operasyon sonrası bir tedaviye ihtiyaç duyup duymayacağı gibi faktörler de yağ aldırma fiyatları üzerinde etkilidirler.

Operasyon gerçekleşmeden önce doktorunuz, muayene sırasında size alınabilecek yağ miktarını belirtecek, bu bağlamda ortalama bir fiyat verebilecektir. Ancak öncesinde mutlaka muayene olmanız gerekmektedir. Yağ aldırma ameliyatına girmeden önce, herhangi bir riskin olup olmadığına mutlaka dikkat etmeli ve ameliyatın gerçekleşeceği kurum ve doktoru iyi araştırmalısınız. Uygun fiyat veren yerleri de pahalı yerleri de derin bir araştırmadan geçirmeniz önerilir.

Uzmanin