Lazer Epilasyon

İstenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmak için, yeteri kadar seansla tekrarlanan lazer ışını ile kıl köklerinin yakılması işlemine lazer epilasyon denir. Lazer epilasyonun gerçekleşebilmesi için kıl köklerinde bulunan pigment önemlidir. Bu sebeple beyaz renkli olan kıl kökleri lazer epilasyon için uygun değildir ve uygulandığı zaman da bir etki göstermeyecektir.

Lazer epilasyon vücudun hemen her bölgesine uygulanabilir. Yüzün göz ve çevresi dışında kalan bütün bölgelerine, kollara, sırta, göbek ve göğüs bölgesine, genital bölgeye ve bacaklara lazer epilasyon uygulanabilir. Burada önemli olan uygulama yapılan bölgeye yeteri kadar süre işleme devam etmek, daha fazla uygulama yapmamaktır.

Lazer epilasyon cihazları çeşitlidir. Bunlardan ülkemizde de en sık kullanılanları Alexandrite ve Diyot lazer epilasyondur. Bunların yanında YAG, Ruby ve IPL epilasyon adı verilen makineler de kullanılmaktadır.

Lazer epilasyon işlemi uygulanırken acı verebilir ve bazı kızarıklıklar oluşabilir. Bu kızarıklıklar geçicidir. Acı durumu ise kişilere göre ve kişilerin acı eşiklerine göre değişebilir. Bazı kişiler bu acıyı hissetmemek için uyuşturucu kremler ve de soğutucular kullanmaktadırlar.

Lazer Epilasyon Fiyatları

Lazer epilasyonun seans sayısı, fiyatları ve hangi lazer türünün uygulanacağı kişilerin tüy yoğunluklarına göre değişebilmektedir. Lazer epilasyonda birçok kampanyalı fiyat politikası uygulanabilmektedir. Seans başına, bölge başına veya çoklu paketler halinde hazırlanan bu kampanyalar kurumdan kuruma değişebilmektedir. Daha açıklayıcı olması için şu şekilde belirtelim; bir güzellik merkezi sadece kol altı bölgesi için seans başına 150 TL fiyat veriyor, ancak aynı firmada 5 seanslık kol altı paketinin fiyatı 500 TL. Aynı zamanda tüm bacak lazer epilasyon seans ücreti 180 TL iken eğer kol altı ve bacak için birlikte bir paket satın alırsanız seans ücreti 250 TL olarak değişiyor. Ya da firma bitirme garantili kol altı lazer epilasyon paketini 1000 TL’den satışa sunuyor.

Elbette bu fiyatların hepsi temsili. Lazer epilasyon bir tıbbi işlemdir. Bu sebeple de Sağlık Bakanlığı tarafından bu ve bunun gibi tedavilerin fiyatlarının firmaların web sitelerine yayınlamalarını yasaklamıştır. Çoğu zaman kurumlara telefon ile ulaşarak fiyat istediğinizde de sizi yanıtsız bırakırlar. Çünkü seansın ne kadar süreceği kıl yapınızla alakalıdır ve bu sebeple fiyatlar da kişilere göre değişebilmektedir.

Diğer Estetik Türleri

Uzmanin