Konut Sigortası

Konut sigortası, evinizi veya eşyalarınızı ya da ikisini birden olası kazalara karşı güvence altına alırken aynı zamanda evinizden kaynaklı olarak, 3. şahıslara karşı olan kazalardaki sorumluluklarınızı da koruma altına alan bir sigorta çeşididir.

Konut sigortası isteğe bağlı olarak yapılır. Zorunlu bir sigorta olmamakla birlikte evinizi koruma altına alan en önemli sigortadır. Konut sigortası deprem sonrası oluşabilecek zararları da kapsar ancak zorunlu deprem sigortasından farklıdır. Buna ek olarak konut sigortası yaptırmadan önce zorunlu deprem sigortanızı (DASK) yaptırmış olmanız gereklidir.

Konut sigortası ile evinizi yangın, sel baskını, hırsızlık gibi durumlarda oluşabilecek hasarlara karşı sigortalayabilirken aynı zamanda kırılan camlar, çilingir hizmeti ve hatta gerekli zamanda alternatif olarak ikametgah değişikliği masraflarınızı da koruma altına alabilirsiniz.

Eğer ev sahibiyseniz hem evinizi hem de evinizin içerisindeki eşyalarınızı güvence altına alabilirsiniz. Eğer kiracıysanız bu durumda yalnızca eşyalarınızı sigortalatabilirsiniz. Eğer evinizde oluşan bir hasar nedeni ile bir başkasının evine zarar verilmesine sebebiyet verdiyseniz, bu durumda yine sigortanız devreye girerek maddi sorumluluklarınızı üstlenecektir.

Unico Sigorta

İndirimli sigorta yapmanın tam zamanı

Sigortaladim.com

%20 İndirimli sigortanın adresi

Konut Sigortası Teklifi Al

Konut sigortasının kapsamı, primleri ve teminatı, acentelere göre farklılık gösterebilmektedir. Bu durumda önemli olan ihtiyacınız doğrultusunda bir poliçe seçebilmektir.

Olası bir yangın sonrası oluşabilecek zararları karşılayan yangın teminatı, tüm konut sigortalarında kapsam dahilinde olan temel teminattır. Bunlara ek olan teminatlar arttıkça sigorta primleri de artacaktır. Konut sigortası teklifi alma aşamasında tüm seçenekleri tek tek değerlendirerek, ihtiyaçlarınız doğrultusunda bir poliçeyi seçebilirsiniz.

Evinizde yaşanabilecek olası bir hırsızlık durumunda, çalınan veya çalma teşebbüsü esnasında zarar gören eşyalarınız konut sigortası ile güvence altına alır. Evinizin su tesisatında oluşabilecek hasarlar, bu hasarlar yüzünden evde meydana gelebilecek zararlar ve sizden kaynaklı olarak komşunuzun evine verilen zararlar sigortanız tarafından karşılanacaktır.

Bunlara ek olarak elektrik tesisatında meydana gelebilecek arızalar, çilingir hizmeti, cam kırılması gibi sorumlulukları da konut sigortası ile güvence altına alabilmek mümkün

Konut sigortasının ek teminatlarından olan bir diğer risk ise “aile reisi sorumluluğu” olarak adlandırılır. Sigortalanan evde ikamet eden sigorta sahibi ve ailesinin, evin içerisinde meydana gelebilecek kazalar sebebi ile 3. şahıslara verebilecekleri maddi ve bedeni zararları sigorta karşılar.

Uzmanin