Göğüs Estetiği

Kadınların aynadaki görüntülerinden duydukları memnuniyette göğüslerinin görünümünün payı oldukça büyüktür. Zira göğüsler, kadınların dış görünüşlerini belirleyen en önemli unsurlardan bir tanesidir. Buradan yola çıkarak, göğüslerin görünümünün kadınların psikolojisi üzerindeki etkisinin de oldukça büyük olduğunu söylemek mümkündür. Öyle ki, göğüslerinin şekil ya da boyutlarından memnun olmayan pek çok kadın; bu yüzden özgüven eksikliği hissetmekte ve psikolojik sorunlara kadar varan çeşitli sıkıntılar yaşayabilmektedir.

Günümüzde tıp bilimi, göğüs estetiği adı altında toplanan birtakım estetik operasyonlar ile kadınların istedikleri göğüs yapısına kavuşmalarına imkân tanıyarak, dış görünüşleriyle ilgili kendilerini daha iyi hissetmelerini, ve genel anlamda daha mutlu olmalarını sağlamaktadır

Göğüs Estetiği Çeşitleri

Kişilerin şikayetlerine ve kavuşmak istedikleri görünüme göre uygulanabilecek farklı göğüs ameliyatları vardır… Göğüslerinin boyutları dilediğinden büyük olan kişiler için göğüs küçültme estetiği, küçük göğüslere sahip olan kişiler için göğüs büyütme estetiği, ve zaman içinde sertliğini kaybederek sarkan göğüslere sahip kişiler için ise daha diri bir görünüm amacıyla göğüs dikleştirme estetiği yapılabilmektedir. Tüm bunların yanı sıra, kanser gibi sebepler ile göğüslerinin bir bölümünü veya tamamını kaybeden kişiler için de göğüs rekonstrüksiyonu yapılarak vücutlarının genel görünümleri dengelenebilmektedir.

İster sadece estetik amaçlı, ister tamamen sağlık nedenleri ile yaptırılsın, tüm bu operasyonların ortak özellikleri, kadınlara istedikleri gibi görünen göğüsler kazandırmalarıdır. Ameliyatlar sonucunda da, hastalar artık diledikleri gibi görünen göğüsleri ile normal yaşantılarına dönebilmektedirler.

Göğüs Estetiği Fiyatları

Estetik göğüs ameliyatı fiyatları; kişinin ihtiyaç duyduğu operasyonun türüne, bu operasyonun gerçekleştirileceği kliniğe, kullanılacak yöntemlere, ek tedavilere ve daha pek çok etkene göre değişiklik göstermektedir. Bu nedenle, net bir fiyat bilgisi almak için yapılacak en doğru şey, bu konuda uzmanlaşmış olan bir hekim ile birebir görüşmektir.

Diğer Estetik Türleri

Uzmanin