Cep Telefonu Tarifesi

Cep telefonu tarifeleri ihtiyaçlara göre çeşitlenmektedir. Farklı firmaların birbirlerinden farklı ve görece daha avantajlı tarifleri her dönem güncellenmekte, ihtiyaca yönelik olarak çeşitlenmektedir.

Cep telefonu tarifeleri faturalı ve faturasız hatlara özel olmak üzere 2 ana kategoriye ayrılır. Ardından bu hatlar kendi aralarında başka tarifeler barındırırlar. SMS hizmeti, konuşma hizmeti ve internet hizmeti olmak üzere 3 ayrı kanaldan oluşan tarifeler bu hizmetleri tek tek, ikişerli ya da 3’ünü birden sağlayabilmekle birlikte kişiye özel kampanyalar da sunabiliyor. Uzun yıllar aynı operatöre bağlı olan kişilere ya da yeni operatöre geçen kişilere bir takım ayrıcalıklı tarifeler sunulabiliyor.

Bunun yanı sıra son yıllarda cep telefonu satışı ile tarifeler birleştirildi. Yani 2 ya da daha fazla sene aynı operatörde kalma sözünüze, tarifenize ek cep telefonu alabilmeniz mümkün. Aynı zamanda kamu personellerine, emeklililere ve çeşitli meslek gruplarına özel tarifeler de bulunmakta.

Şirketler için toplu ve sabit tarifeler de firmalarca düzenleniyor ve herkesin ihtiyacına yönelik bir tarife oluşturuluyor. Bazı cep telefonu tarifelerinin ise kapsamları oldukça geniş. Bu tarifeler cepten konuşma mesajlaşma ve internet hizmetini kapsamakla yetinmiyor, televizyon paketlerini, müzik dinleme platformlarını ve evden internet hizmetini de kapsıyor.

Operatörlerin Platinum, Prime gibi isimlerle sundukları ve daha ayrıcalıklı hizmetler sundukları tarifeler de bulunuyor. Bu tarifelere sahip kullanıcılar farklı hizmetleri daha indirimli olarak kullanabiliyor. Uçak, konser, sinema ve tiyatro biletlerinden, farklı restoranlarda geçerli indirimlere kadar birçok ayrıcalık sunulabiliyor.

Uzmanin