Burun Estetiği

Burun estetiği, günümüzde en sık uygulanan estetik operasyonlardan bir tanesidir. Birçok yerde, burnun doğuştan sahip olduğu ya da kaza veya sağlık sorunları sonucu aldığı istenmeyen şeklin düzeltilmesi için, rinoplasti olarak da bilinen estetik burun ameliyatına başvurulmaktadır. Bu ameliyat ile, burun kemerinin törpülenerek düzeltilmesi, burnun ve burun deliklerinin küçültülmesi ya da büyütülmesi, kalkık ya da düşük olan burun uçlarının istenilen forma getirilmesi mümkündür. Estetik açıdan göze hoş gelmeyen şekil bozukluklarının yanı sıra; solunumu etkileyen, çeşitli sağlık sorunlarına sebebiyet verebilecek bozukluklar da bu operasyon sayesinde ortadan kaldırılabilmektedir.

Burun Estetiği Nasıl Yapılır

Öncelikle, hasta, burnuyla ilgili şikayetlerini ve beklentilerini uzman bir doktor ile görüşmelidir. Ardından, eğer operasyon gerekli görülürse, hasta için en uygun yönteme karar verilerek uygulamaya geçilir. Operasyon genel veya lokal anestezi altında, açık veya kapalı şekilde yapılabilir.

Çoğunlukla tercih edilen açık rinoplastide kesiler burnun uç kısmından, kapalı rinoplastide ise burun deliklerinin içinden yapılır. Açık ameliyatta cerrah daha rahat çalışır; fakat işlem bittikten sonra iz kalma olasılığı mevcuttur. Kapalı ameliyatta kesiler burun deliklerinin içinden açıldığı için, iz kalsa dahi dışarıdan görünmez. Başarılı bir burun ameliyatı ile, hastanın nefes alma problemleri ve burnundaki şekil bozuklukları giderilebilir.

Yaklaşık olarak 2 saat süren rinoplastinin ardından, hasta aynı gün evine dönebilir; ya da bir gün bekledikten sonra hastaneden çıkabilir. Ameliyatın yan etkisi olarak yanaklarda, göz altları ve göz kapaklarında ortaya çıkabilecek şişlik ve morluklar, 15 gün sonra kaybolur.

Burun Estetiği Fiyatları

Burun estetiği fiyatları, operasyonun gerçekleştirildiği kliniğe ve işlemi yapan doktora bağlı olarak değişebileceği gibi, tercih edilecek yönteme ve burnun hangi bölgelerinde işlem yapılacağına göre de farklılık göstermektedir. Dolayısıyla hastanın, sağlıklı bir fiyat bilgisi almak için öncelikle uzman bir doktora muayene olması ve hangi işlemlere ihtiyaç duyduğunu öğrenmesi gerekmektedir.

Uzmanin